Lista oczekujących na zabieg refundowany przez NFZ

Uprawnienia specjalne

RODO

Ochrona danych osobowych

Nasz fanpage!

Zobacz nasze filmy

Klinika Okulistyczna OFTALMIKA

ul. Modrzewiowa 15, 85-631 Bydgoszcz

NFZ
United Registrar of Systems
Unia Europejska

Badania Kliniczne

Badania kliniczne służą znalezieniu nowych, skutecznych, metod leczenia znanych schorzeń.

Prof. Józef Kałużny w ramach prywatnej praktyki przeprowadził wiele tego rodzaju projektów badawczych. Jako Klinika Okulistyczna OFTALMIKA prowadzimy badania kliniczne od 2009 r. Dotychczas uczestniczyliśmy w badaniach od II do IV fazy.

 

 józef kałużny badania kliniczne

 

Doskonale wykształcona kadra medyczna i personel pomocniczy Kliniki Okulistycznej OFTALMIKA zapewniają naszym pacjentom kompleksową opiekę zdrowotną na najwyższym poziomie. Nasi lekarze mają doświadczenie w prowadzeniu badań klinicznych, posiadają liczne certyfikaty, a badania prowadzone są zgodnie z wysokimi standardami GCP (Dobra Praktyka Lekarska), przy użyciu wyspecjalizowanego, certyfikowanego sprzętu diagnostycznego.

 

 

Rekrutacja do badań klinicznych

Uczestników badań klinicznych rekrutujemy przede wszystkim spośród pacjentów będących pod naszą opieką. Zapewniamy Państwu bezpieczeństwo oraz stałą kontrolę stanu zdrowia.

 

 

Kto może wziąć udział w badaniu klinicznym?

 

W badaniu klinicznym może wziąć udział osoba chorująca na określoną chorobę i spełniająca tzw. kryteria włączenia, które są zawarte w protokole badania. O włączeniu do badania klinicznego decyduje lekarz rekrutujący pacjentów.

 

Udział w badaniu klinicznym jest bezpłatny. Pacjenci zakwalifikowani do udziału w badaniach klinicznych zyskują dostęp do nowych terapii, a także bezpłatną opiekę okulistyczną w trakcie całego programu.

 

Jakie ma prawa pacjent - uczestnik badania klinicznego?

jak wygląda badanie kliniczne

Bezpieczeństwo i prawa pacjenta biorącego udział w badaniu klinicznym zapewnia ścisłe przestrzeganie określonych zasad zawartych w prawie polskim oraz regulacjach międzynarodowych. Pacjent wyraża dobrowolną, świadomą zgodę na udział w badaniu, z którego może wycofać się na każdym etapie, bez żadnych konsekwencji.

 

Lista badań klinicznych

- zwyrodnienie plamki związaną z wiekiem (AMD)
- zanik geograficzny/ zmiany atroficzne (GA)
- zapalenie błony naczyniowej
- atopowego zapalenia skóry (AZS – program dermatologiczny).

 

 

Jeśli jesteś zainteresowany/na naszymi programami? Pierwszym krokiem jest wypełnienie ankiety w celu wstępnego zdiagnozowania choroby. Prosimy wykonać test Amslera, który jest dostępny na naszej stronie internetowej, a następnie odpowiedzieć na kilka prostych pytań. Nasz zespół skontaktuje się z Panią / Panem.

 

Uzupełnij ankietę, kliknij TU.

 

 

Dział Badań Klinicznych 

Dział Badań Klinicznych jest wyspecjalizowaną jednostką OFTALMIKI zajmującą się organizowaniem, koordynowaniem i nadzorem nad prowadzeniem badań klinicznych oraz logistyczno-administracyjnym wsparciem badaczy.

 

przebieg badania klinicznego


Osobom zainteresowanym uczestnictwem w powyższych badaniach udzielimy szczegółowych informacji telefonicznie lub drogą mailową.

 

Zapraszamy do umówienia się na wizytę informacyjną z naszym Działem Badań Klinicznych:

 

Dział Badań Klinicznych

OFTALMIKA Sp. z o.o.

Dyrektor medyczny: prof. dr hab. Jakub Kałużny

Mgr inż. Magdalena Dankowiakowska-Marzec


 

tel.:+48 533 901 100 (pn. – pt. 8:00-14:00)

e-mail: clinicaltrials@oftalmika.pl

 

 

Badania kliniczne są prowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności przepisami ustawy z dnia 6 września 2001 r. prawo farmaceutyczne (tj. z 2008r., Dz. U. Nr 45, poz. 271 z późn. zm.), rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 2 maja 2012 r. w sprawie Dobrej Praktyki Klinicznej (Dz. U. z 2012 r. poz. 489).