Lista oczekujących na zabieg refundowany przez NFZ

Uprawnienia specjalne

RODO

Ochrona danych osobowych

Nasz fanpage!

Zobacz nasze filmy

Klinika Okulistyczna OFTALMIKA

ul. Modrzewiowa 15, 85-631 Bydgoszcz

NFZ
United Registrar of Systems
Unia Europejska

Zez

Na małych pacjentów z chorobami narządu wzroku w Klinice Okulistycznej OFTALMIKA w Bydgoszczy czeka doskonale wyposażony oddział dziecięcy z doświadczonym zespołem lekarzy okulistów i troskliwym, wykwalifikowanym personelem.

 

W Klinice Okulistycznej OFTALMIKA prowadzone są ćwiczenia pleoptyczne i ortoptyczne, które mają na celu poprawienie ustawienia gałek ocznych oraz poprawę ostrości wzroku.

 

Wśród stosowanych w naszej Klinice metod leczenia niedowidzenia warto również wyróżnić laserową stymulację siatkówki w okolicy plamki. W razie potrzeby istnieje także możliwość przeprowadzenia operacji zeza, polegającej na przywróceniu prawidłowego ustawienia oczu. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym wykonywanym przez doświadczonego anestezjologa.


 

 

diagnostyka zeza u dzieci

Badania diagnostyczne

Wykonywane u dzieci już od wieku noworodkowego:

- badanie ostrości wzroku,
- badanie dna oka,
- badanie ustawienia i ruchów gałek ocznych, badanie drożnosć i kanalików łzowych, badanie przeziernosć i warstw oka,

- pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego,
- test widzenia barwnego i przestrzennego.

 

 

Operacja zeza u dzieci

W niniejszym filmiku dr n. med. Aleksandra Koszewska - Kołodziejczak wyjaśnia na czym polega zez i jak się podchodzi do leczenia małego pacjenta. Zapraszamy:

 

 

Przygotowanie pacjenta

W trakcie wizyty kwalifikacyjnej pacjent jest badany przez okulistę i anestezjologa, a następnie zostaje poinformowany, jakie powinien wykonać badania i jak się przygotować do operacji:

 

- 6 godzin przed operacją pacjent nie może nic jeść ani pić,

- nie należy zmieniać dawkowania leków przyjmowanych codziennie,

- leki przeciwzakrzepowe (np. Acard, Acenokumarol, Polocard, Bestpirin) powinny zostać odstawione 7 dni przed planowaną operacją, po uzgodnieniu z prowadzącym internistą.

leczenie zeza