Osobom z obniżoną ostrością widzenia, jak również zawężonym polem widzenia polecamy dobór pomocy optycznych, dzięki którym można dużo swobodniej poruszać się po mieście, czytać, majsterkować czy oglądać telewizję. Klinika Okulistyczna OFTALMIKA we współpracy z salonem optycznym PRO OCULO oferuje pacjentom z obniżoną ostrością oraz zawężonym polem widzenia specjalistyczne pomoce optyczne
Warto skorzystać z możliwości zakupu pomocy optycznych w całości refundowanych przez NFZ:
Lupy ręczne, podświetlane
umożliwiają powiększanie przedmiotów i obiektów znajdujących się blisko, sprawdzają się w warunkach niedostatecznego oświetlenia
Okulary telewizyjne
powiększają obraz telewizyjny, poprawiając komfort widzenia
Okulary pryzmatyczne, lupowe
pozwalają na obserwację przedmiotów z bardzo bliskiej odległości
Monokulary, lunety
przeznaczone do widzenia jednoocznego, ułatwiają prowadzenie obserwacji ze znacznej odległości
Okulary lornetkowe
z systemem powiększającym wbudowanym w okulary, przeznaczone do bliży i dali
Filtry do okularów
dla uzyskania lepszego kontrastu i wyraźniejszego widzenia
Jak można otrzymać refundację z NFZ na zakup pomocy optycznych dla niedowidzących?
Aby otrzymać refundację, należy uzyskać zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne będące przedmiotami ortopedycznymi i środki pomocnicze. Wystawia je okulista współpracujący z NFZ.
Zlecenie wystawione przez okulistę powinno zawierać: dane osobowe ubezpieczonego (imię i nazwisko, PESEL, adres zamieszkania), numer oddziału NFZ (zgodnie z adresem zamieszkania ubezpieczonego) oraz opis i kod środka pomocniczego.
Czytelnie wypełnione zlecenie musi uzyskać dodatkowo potwierdzenie referenta NFZ.
Z refundacji na cały asortyment pomocy optycznych, po okazaniu potwierdzonego zlecenia, mogą Państwo skorzystać w Salonie Optycznym PROOCULO w Bydgoszczy, przy ul. Gdańskiej 33 , tel. 52 345 46 36.
W Salonie Optycznym PRO OCULO refundacją NFZ objęty jest cały asortyment pomocy optycznych renomowanej firmy Schweizer, a pomocą w ich doborze służy doświadczony specjalista – mgr optometrii.
Więcej szczegółów: www.prooculo.pl