Lista oczekujących na zabieg refundowany przez NFZ

Uprawnienia specjalne

RODO

Ochrona danych osobowych

Nasz fanpage!

Zobacz nasze filmy

Klinika Okulistyczna OFTALMIKA

ul. Modrzewiowa 15, 85-631 Bydgoszcz

NFZ
United Registrar of Systems
Unia Europejska

Operacja zaćmy w ramach NFZ

 

NFZ

W Klinice Okulistycznej OFTALMIKA operacja zaćmy może być refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pacjent objęty ubezpieczeniem zdrowotnym nie ponosi żadnych kosztów wizyt i badań związanych z operacją.

 

Kto może się zapisać na operację usunięcia zaćmy w ramach refundacji NFZ?

 

Każdy pacjent, który otrzymał skierowanie do szpitala od lekarza okulisty na operację usunięcia zaćmy, może zapisać się na wizytę kwalifikującą do wpisu na listę oczekujących. Podstawą wpisu pacjenta na listę oczekujących jest spełnianie kryteriów medycznych wskazanych przez NFZ, z którymi można zapoznać się na stronie Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO).

Przydatny link:

Standardy kwalifikacji do zabiegu usunięcia zaćmy - nie dotyczy dzieci

 

 

 

Jak zapisać się na wizytę kwalifikującą do wpisu w kolejkę na operację zaćmy w ramach NFZ?

 

Pacjent może zarejestrować się na wizytę osobiście lub telefonicznie. Pracownik rejestracji ustala termin wizyty kwalifikującej do wpisu w kolejkę do operacji zaćmy. Wizyta odbywa się najpóźniej w ciągu dwóch tygodni od zgłoszenia się pacjenta ze skierowaniem.

 

 

 

Na czym polega wizyta kwalifikująca do kolejki?

 

W wyznaczonym dniu pacjent przychodzi z dowodem osobistym oraz oryginałem skierowania. Podczas wizyty kwalifikującej do kolejki przeprowadzane są: badanie ostrości wzroku pacjenta, stan zaawansowania zaćmy i badanie dna oka. Na podstawie badań lekarz okulista weryfikuje, czy pacjent spełnia kryteria wpisania na listę oczekujących na operację zaćmy refundowaną przez NFZ.

 

 

Przed operacją zaćmy

 

Pacjent, który czeka w kolejce na operację usunięcia zaćmy, zostanie poinformowany telefonicznie przez pracownika rejestracji o terminie badania kwalifikacyjnego do operacji połączonego z konsultacją anestezjologiczną. Po szczegółowych badaniach diagnostycznych ustalone zostaną dokładna data oraz godzina operacji.

 

 

 

Jakie soczewki są wszczepiane podczas operacji zaćmy?

 

Operację zaćmy wykonuje się metodą fakoemulsyfikacji – czyli usunięcia zmętniałej soczewki za pomocą ultradźwięków. W miejsce naturalnej zmętniałej soczewki pacjenta wszczepia się sztuczną, zwijalną soczewkę jednoogniskową lub soczewkę jednoogniskową toryczną do korekcji astygmatyzmu.

 

Wszczepienie soczewek torycznych możliwe jest u pacjentów z zaćmą niepowikłaną i wcześniej istniejącym regularnym astygmatyzmem rogówkowym o mocy 2 dioptrie cylindryczne lub więcej.

 

Lekarz specjalista, po wnikliwej analizie parametrów i wady wzroku pacjenta, dopasuje najlepsze, wysokiej jakości soczewki, które podlegają refundacji.

 

 

Dlaczego warto wybrać Klinikę OFTALMIKA do wykonania operacji zaćmy w ramach NFZ?

 

–   Operacje wykonują uznani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem.

–   Wykorzystujemy zaawansowaną technologię, przy użyciu materiałów medycznych wysokiej jakości.

–   Operacje są wykonywane w sali operacyjnej w warunkach najwyższej sterylności, zgodnie z wymogami Unii Europejskiej.

–   Podczas całego zabiegu o pacjenta dba lekarz anestezjolog i pielęgniarka anestezjologiczna, co jest ważne w przypadku osób w podeszłym wieku.

–   Wykonaliśmy już ponad 15 000 zabiegów chirurgii zaćmy.

 

 

 

 

Potrzebujesz więcej informacji na temat operacji zaćmy?

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat operacji zaćmy i otrzymać więcej wskazówek do przygotowania się do zabiegu, kliknij TU.

 

Zachęcamy do rejestracji na operację zaćmy TU.