Lista oczekujących na zabieg refundowany przez NFZ

Uprawnienia specjalne

RODO

Ochrona danych osobowych

Nasz fanpage!

Zobacz nasze filmy

Klinika Okulistyczna OFTALMIKA

ul. Modrzewiowa 15, 85-631 Bydgoszcz

NFZ
United Registrar of Systems
Unia Europejska

COVID-19: Zasady bezpieczeństwa w Klinice Okulistycznej OFTALMIKA

 

W trosce o zdrowie Państwa i naszych pracowników w Klinice Okulistycznej OFTALMIKA wprowadziliśmy pełne środki bezpieczeństwa i ochrony przed rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19. Poznaj je dokładnie. Razem będziemy mogli działać przeciwko pandemii.
 

Wizyty i pobyty: środki bezpieczeństwa

 

Jak zasady obowiązują obecnie pacjentów? Prosimy o dokładnie zapoznanie się z poniższymi wskazówkami przed przybyciem do naszej placówki.

 

- Prowadzimy wstępny telefoniczny wywiad medyczny i epidemiologiczny, na podstawie którego kwalifikujemy Pacjentów do e-konsultacji  lub wizyty w gabinecie. 

 

- Wizytę umawiamy na dokładną godzinę, dlatego prosimy o punktualność.

 

- Pacjentów pełnoletnich zapraszamy do Kliniki bez osób towarzyszących, poza sytuacjami, w których wymagają opieki drugiej osoby. Pacjentów niepełnoletnich i niesamodzielnych prosimy o przybycie z opiekunem.

 

- Pacjenci powinni przybyć do Kliniki w maseczkach osłaniających usta i nos, zgodnie z rozporządzaniem Rady Ministrów z 19 kwietnia 2020 r. Zdjęcie ochrony twarzy na terenie placówki jest możliwe na prośbę lekarza lub personelu medycznego.

 

- Wszystkich pacjentów prosimy o korzystanie z przygotowanych w poczekalni środków dezynfekujących.

 

- Do Kliniki przyjmujemy taką liczbę pacjentów, która umożliwi zachowanie pomiędzy nimi 1, 5 m wymaganej odległości.

 

- Przed każdą wizytą i zabiegiem mierzymy pacjentom temperaturę. W przypadku wystąpienia podwyższonej temperatury wizyta zostaje przełożona na inny termin.

 

 

- Prosimy pacjentów o telefoniczne odwołanie wizyty w sytuacji, gdy:

> zaobserwowali u siebie objawy infekcji, tj. gorączkę 38°C i wyższą, kaszel, katar, duszności,
> w ciągu ostatnich 14 dni mieli kontakt z osobą chorą lub podejrzaną o zachorowanie na COVID-19.

 

-  Przed rozpoczęciem wizyty w Klinice pacjenci wypełniają ankietę, która umożliwia ocenę stopnia zagrożenia emisją COVID-19. Podanie tych informacji jest niezbędne do przeprowadzenia wizyty, bez nich nie będzie można jej przeprowadzić. Informacje na temat stanu zdrowia przetwarzamy dla celów związanych z przeciwdziałaniem pandemii koronawirusa i bezpieczeństwa osób przebywających na terenie naszej placówki.

 

- Na stoliku do podpisywania dokumentów są udostępnione jednorazowe rękawiczki foliowe, z których mogą korzystać wszyscy pacjenci.

 

 

 

 

 

 

Pełna ochrona przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa

 

- Nasi pracownicy i personel medyczny stosują środki ochrony osobistej – jednorazowe fartuchy, maseczki, rękawiczki i przyłbice lub gogle ochronne.

 

- Personel Kliniki został przeszkolony z zasad higieny i bezpieczeństwa obowiązujących w sytuacji pandemii.

 

- Regularnie dezynfekujemy wszystkie miejsca w placówce, w których mogłoby dojść do rozprzestrzeniania się koronawirusa (klamki, krzesła, blaty, dystrybutory do kawy i wody, toalety, poręcze).

 

 

 
Bezpieczne badania i zabiegi

 

- Personel oddziałowy stosuje maseczki jednorazowe. Po przybyciu na oddział pacjent otrzymuje od personelu nową maseczkę.

 

- Na bloku operacyjnym znajduje się układ wentylacyjno-klimatyzacyjny, który zawiera filtry HEPA. Pozwala on na usunięcie z powietrza komórek grzybów, bakterii i wielu wirusów.

 

- Zwiększyliśmy odstępy czasowe pomiędzy zabiegami.

 

- Po wizycie każdego pacjenta wszystkie urządzenia są dokładnie dezynfekowane, a pomieszczenia wietrzone.

 

- Dezynfekcja pomieszczeń Kliniki przebiega zgodnie z procedurami epidemiologicznymi.

 

- Zabezpieczyliśmy wszystkie nasze lampy szczelinowe plastikową osłoną. W przypadku innych urządzeń przestrzegamy wymaganej odległości pomiędzy pacjentem a personelem medycznym.

 

- Pomiary ciśnienia w gałce ocznej przeprowadzamy za pomocą tonometru aplanacyjnego firmy iCare. Stosujemy jednorazowe sterylne końcówki, które eliminują ryzyko zakażeń. Jest to bezpieczniejsze niż pomiary tonometrem bezkontaktowym.

 

 

 

- W pomieszczeniach, w których jest wymagany wzmożony reżim sanitarny, takich jak: sala zabiegowa, pomieszczenie do przygotowania pacjentów do zabiegu, sala operacyjna, stosujemy lampy UVC, które dezynfekują powietrze w zasięgu ich emisji.

 

- Wszystkie zabiegi przeprowadzamy w warunkach ścisłego reżimu sanitarno-epidemiologicznego. Przygotowanie pacjenta do zabiegu odbywa się zgodnie z obowiązującymi procedurami medycznymi i standardami ISO.

 

- Pacjenci zabiegowi przebywają w oddzielnych, jednoosobowych salach pozabiegowych. W salach łóżkowych pacjenci przebywają pojedynczo lub w odległości minimum 2 m.

 

 

 

 

 

 

 
 
Nie ma jak dotąd skutecznego leczenia przyczynowego COVID-19. Dostępne jest jedynie leczenie objawowe, dlatego tak ważne są działania profilaktyczne. Dziękujemy wszystkim pacjentom za przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.
 
My dbamy o Państwa oczy, ale RAZEM musimy zadbać o nasze wspólne zdrowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przydatne informacje i telefony

 

Jeżeli występuje u Państwa gorączka, kaszel, katar, duszność lub w ciągu ostatnich 14 dni mieli Państwo kontakt z osobą zarażoną, proszę zgłosić się do Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy, ul. Św. Floriana 12, tel. 52 325-56-00 lub 52 325-56-07.

 

 

INFOLINIA W SPRAWIE KORONAWIRUSA – 800-190-590

 

Na stronach Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia znajdą Państwo bieżące informacje:

 

https://gis.gov.pl/

https://www.gov.pl/web/koronawirus

https://www.gov.pl/web/szczepimysie

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja

 

Niezbędne telefony:   

 

Oddział Zakaźny Bydgoszcz 52 325 56 00

Oddział Zakaźny Toruń  56 67 93 100

Oddział Zakaźny Świecie 41 240 12 70

Powiatowy Inspektor Sanitarny 52 515 40 20

Wojewódzki Inspektor Sanitarny 52 376 18 00

Transport sanitarny NFZ 112 lub 999

 

 

 

 

Przetwarzanie danych osobowych

Uzupełniając ankietę wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych i przyjmujesz do wiadomości, że administratorem przetwarzanych danych osobowych jest OFTALMIKA Sp. z o.o. w Bydgoszczy przy ulicy Modrzewiowej 15. Dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia przeprowadzenia  wizyty lub odpowiedzi na pytania. Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych w zakładce RODO.