Lista oczekujących na zabieg refundowany przez NFZ

Uprawnienia specjalne

RODO

Ochrona danych osobowych

Nasz fanpage!

Zobacz nasze filmy

Klinika Okulistyczna OFTALMIKA

ul. Modrzewiowa 15, 85-631 Bydgoszcz

NFZ
United Registrar of Systems
Unia Europejska

O Klinice Okulistycznej OFTALMIKA w Bydgoszczy

Klinika Okulistyczna OFTALMIKA w Bydgoszczy powstała z przekształcenia działającego od 1989 roku Gabinetu Okulistycznego prof. dr hab. med. Józefa Kałużnego. To zespół najlepszych specjalistów i okulistów, którzy zgromadzili na przesztrzeni lat cenne doświadczenie w wielu poradniach okulistycznych w Polsce i na świecie.


Na przestrzeni lat, poprzez liczne inwestycje, nasz ośrodek zajął wiodącą pozycję w regionie w zakresie diagnostyki okulistycznej. W roku 2001 rozszerzyliśmy zakres działalności o operacje okulistyczne. Dzięki personelowi o najwyższych kwalifikacjach i najnowocześniejszemu instrumentarium jesteśmy w czołówce placówek specjalistycznych w Polsce. Wykonaliśmy już ponad 25 000 zabiegów okulistycznych.

W kwietniu 2008 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowego obiektu, do którego została przeniesiona dotychczasowa działalność. Przestronna przychodnia, składająca się z 6 gabinetów lekarskich oraz 4 pracowni diagnostycznych zapewnia najwyższy komfort zarówno dla pacjentów, jak i dla pracujących lekarzy.

W części szpitalnej, dzięki wygodnym salom chorych i ultranowoczesnej sali operacyjnej, zabiegi przeprowadzane są w wyjątkowo bezpiecznychprzyjaznych pacjentowi warunkach.

Operacje okulistyczne wykonywane są z pomocą najwyższej klasy urządzeń medycznych, takich jak mikroskop operacyjny Lumera T firmy Zeiss oraz fakoemulsyfikator Infiniti z funkcją OZil firmy Alcon.

Od czerwca 2011 roku wykonujemy zabiegi laserowej korekcji wad wzroku. Zakupiliśmy w tym celu ultranowoczesny laser ekscimerowy Amaris 750S niemieckiej firmy Schwind eye-tech-solutions. Jest to jedyne urządzenie dostępne na rynku, umożliwiające laserową korekcję wzroku bez dotykania oka jakimkolwiek narzędziem.

 

W maju 2015 roku nabyliśmy najnowocześniejszy laser femtosekundowy FEMTO LDV Z8 szwajcarskiej firmy Ziemer, poszerzając ofertę o dwie nowe procedury - femtofakoemulsyfikację zaćmy oraz 3D FemtoLASIK.

Operacje zaćmy i witrektomii wykonujemy odpłatnie oraz w ramach kontraktu z NFZ.