Lista oczekujących na zabieg refundowany przez NFZ

Uprawnienia specjalne

RODO

Ochrona danych osobowych

Nasz fanpage!

Zobacz nasze filmy

Klinika Okulistyczna OFTALMIKA

ul. Modrzewiowa 15, 85-631 Bydgoszcz

NFZ
United Registrar of Systems
Unia Europejska

Nowości

AcrySof® IQ Vivity ™ IOL to pierwsza soczewka wewnątrzgałkowa do korekcji starczowzroczności z jednoogniskowym profilem zaburzeń widzenia.

Bez efektu halo i olśnień. Rewolucyjna technologia firmy Alcon zastosowana w nowej soczewce wewnątrzgałkowa AcrySof® IQ Vivity ™ IOL sprawia, że możemy teraz zaproponować naszym pacjentom z zaćmą niezależność od okularów w większości życiowych sytuacji.

W dniu 16 marca 2021 r. prof. Bartłomiej Kałużny dokonał pierwszego w Polsce wszczepienia pacjentowi Kliniki Okulistycznej OFTALMIKA nowej soczewki wewnątrzgałkowej AcrySof® IQ Vivity ™IOL firmy Alcon podczas operacji zaćmy laserem femtosekundowym.

 

AcrySof® IQ Vivity ™ IOL jest zaawansowaną soczewką wewnątrzgałkową o zwiększonej głębi ostrości i szerokim zakresie widzenia, zaprojektowaną do korekcji starczowzroczności. Po operacji wszczepienia tej nowatorskiej soczewki pacjenci zyskują idealnie rozszerzony zakres widzenia – od dali, przez odległości pośrednie, do funkcjonalnego widzenia z bliży, bez rozbłysków, olśnień i efektu halo.

 

Soczewka Vivity™ należy do kategorii soczewek EDOF (Extended Depth of Focus) o wydłużonej ogniskowej. To kategoria, która znajduje się pomiędzy soczewkami wieloogniskowymi (trifokalnymi, bifokalnymi), oferującymi duży zakres widzenia (bliży, dali oraz odległości pośrednich w przypadku soczewek trifokalnych), a soczewkami jednoogniskowymi, które zwykle stosowane są do dali.

 

Jej ogromną zaletą jest to, że zapewnia tak dobre widzenie na odległość, jak jednoogniskowe soczewki, a jednocześnie doskonałe widzenie z bliży i odległości pośrednich. Wszystko to dzięki mocy niedyfrakcyjnej technologii X-WAVE™ – technologii opatentowanej przez firmę Alcon, która wykorzystuje dwa gładkie elementy przejściowe na przedniej powierzchni soczewki IOL, działające jednocześnie i tworzące ciągły, rozszerzony zakres widzenia zamiast oddzielnych punktów ogniskowych.

 

Soczewka AcrySof® IQ Vivity™ IOL to idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy nie kwalifikują się do wszczepienia soczewki wieloogniskowej, ale chcą uwolnić się od okularów oraz uzyskać lepsze, funkcjonalne widzenie niż w przypadku soczewki jednoogniskowej.

Z wyboru nowych soczewek Vivity™ będą szczególnie zadowoleni kierowcy, którzy chcą uniknąć ryzyka występowania niepożądanych zjawisk świetlnych, takich jak efekt halo po zmroku czy olśnienia. To także dobre rozwiązanie dla pacjentów pracujących przy komputerze, dla których ważne jest widzenie z bliży, jak również tych wszystkich, którzy doceniają osiągnięcia lepszego kontrastu w stosunku do soczewek wieloogniskowych.

 

Asferyczna konstrukcja zaawansowanej soczewki IOL AcrySof® IQ Vivity™ pozwala na uzyskanie lepszej jakości obrazu i zapewnia jej stabilność po implantacji. Nieznacznie uniesiona, lekko wypukła powierzchnia podzielona na dwie strefy, zapewnia szerszy zakres ogniskowania.

 

Soczewka Vivity™ jest wykonana z hydrofobowego materiału AcrySof®, posiada filtr UV i filtr światła niebieskiego, które chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Jest dostępna także w wersji torycznej do korekcji astygmatyzmu.

 

Powstanie soczewki Vivity™ zawdzięczamy wieloletnim osiągnięciom platformy AcrySof® firmy Alcon, której soczewki wszczepiono już ponad 120 mln pacjentów na całym świecie.

Nasza Klinika jest jedną z nielicznych placówek w Polsce, w której soczewka Vivity™ jest już dostępna w sprzedaży.