Lista oczekujących na zabieg refundowany przez NFZ

Uprawnienia specjalne

RODO

Ochrona danych osobowych

Nasz fanpage!

Zobacz nasze filmy

Klinika Okulistyczna OFTALMIKA

ul. Modrzewiowa 15, 85-631 Bydgoszcz

NFZ
United Registrar of Systems
Unia Europejska

Aktualności

25.02.2021
Tydzień jaskry - od 7 do 13 marca. Nasi specjaliści będą przeprowadzać BEZPŁATNE badania pacjentów w kierunku jaskry.

Informujemy, że w tym roku w dniach 7–13 marca po raz kolejny Polskie Towarzystwo Okulistyczne (PTO) organizuje akcję „Polscy okuliści kontra jaskra” i nasza Klinika będzie w niej ponownie uczestniczyć. 

Celem tej międzynarodowej inicjatywy lekarzy okulistów jest podniesienie świadomości społeczeństwa na temat jaskry oraz zwiększenie jej wykrywalności we wczesnych stadiach zaawansowania. Jaskra to cichy zabójca wzroku, grupa chorób powodująca stopniowe niszczenie nerwu wzrokowego i utratę pola widzenia. W naszym kraju może dotyczyć 800 tys. osób w różnym wieku, przy czym połowa z nich nie wie o swojej chorobie. Pamiętajmy, że jaskra często postępuje bezobjawowo i możemy stracić nawet 40% wzroku, zanim dowiemy się o chorobie. W 90% przypadków choroba przebiega bez widocznych dolegliwości, a zachorować może każdy, bez względu na wiek i płeć. Tylko wczesna diagnoza jaskry może pomóc ocalić wzrok.

 

Nasi specjaliści będą przeprowadzać BEZPŁATNE badania pacjentów w kierunku jaskry:

 

- w poniedziałek, 8 marca, w godz. 15‒17,

 

- we wtorek w godz. 9–14,

 

- w czwartek w godz. 9–12

 

- i w piątek w godz. 14–17.

 

Na bezpłatne badania wzroku zapraszamy osoby, które nie odwiedziły okulisty w ciągu ostatniego roku i nie były diagnozowane w kierunku jaskry. Zainteresowanych prosimy o kontakt z rejestracją.

 

Dodatkowo w dniu 6 marca prof. dr hab. med. Jakub Kałużny będzie prelegentem podczas V Polskiego Forum Jaskry, kierowanego do specjalistów z Polski i zagranicy. Prof. będzie omawiał rolę mikroperymetrii w diagnostyce jaskry.

 

Więcej informacji o tegorocznej akcji PTO: www.tydzienjaskry.pl.

 

 


Zdjęcie: