Lista oczekujących na zabieg refundowany przez NFZ

Uprawnienia specjalne

RODO

Ochrona danych osobowych

Nasz fanpage!

Zobacz nasze filmy

Klinika Okulistyczna OFTALMIKA

ul. Modrzewiowa 15, 85-631 Bydgoszcz

NFZ
United Registrar of Systems
Unia Europejska

Nowości

Beovu®, innowacyjny preparat do leczenia wysiękowej postaci AMD (zwyrodnienia plamki żółtej) już dostępny w Klinice Okulistycznej OFTALMIKA

Klinika Okulistyczna OFTALMIKA jest jednym z pierwszych ośrodków w Polsce, w którym wprowadza się innowacyjną terapię leczenia wysiękowej postaci zwyrodnienia plamki żółtej związanej z wiekiem (AMD) za pomocą Beovu®, preparatu firmy Novartis Europharm.

Nowy preparat zawiera brolucizumab, cząsteczki nowej generacji przeznaczone do podawania wyłącznie do ciała szklistego oka. Beovu® skutecznie zatrzymuje chorobę, redukując zmiany neowaskularne, spowalniając wzrost komórek śródbłonka oraz zmniejszając przepuszczalność naczyń krwionośnych.

 

Beovu® wprowadza nowe możliwości terapeutyczne, które są bardziej komfortowe i skuteczne dla pacjentów. Główną zaletą preparatu jest możliwość podawania leku w większych niż dotychczas odstępach czasowych – 3 razy w odstępach miesięcznych w początkowej fazie nasycania,  a następnie jeśli reakcja na lek jest dobra, co 3 miesiące. To bardzo ważne w dobie COVID-19, ponieważ znacząco zmniejsza liczbę wizyt w placówce. Warto podkreślić, że w naszej Klinice wszystkie procedury aplikacji iniekcji doszklistkowych są wykonywane z zachowaniem wymaganych procedur bezpieczeństwa, w reżimie sanitarno-epidemiologicznym w sali operacyjnej.

 

Wysiękowa postać AMD to zwyrodnieniowa choroba oczu, charakteryzująca się wzrostem ilości nieprawidłowych naczyń krwionośnych pod plamką żółtą. Przyczyną tego stanu jest nadmiar białka VEGF. Pierwsze objawy tej choroby to nieostre widzenie i faliste przełamania w polu widzenia. Wraz z postępem choroby pacjent widzi czarne plamy i stopniowo traci widzenie centralne, co przekłada się na pogorszenie jakości życia i coraz większe trudności w codziennym funkcjonowaniu. 

 

Początki AMD są całkowicie bezobjawowe, dlatego osoby po 50. r.ż. powinny raz w roku poddać się badaniu wzroku. AMD jest główną przyczyną utraty wzroku u osób powyżej 65. r.ż.

 

 

 

 

 

 

Więcej informacji o AMD i jej leczeniu TU

 

Więcej o naszych procedurach w czasie COVID-19 można przeczytać TU.