Lista oczekujących na zabieg refundowany przez NFZ

Uprawnienia specjalne

RODO

Ochrona danych osobowych

Nasz fanpage!

Zobacz nasze filmy

Klinika Okulistyczna OFTALMIKA

ul. Modrzewiowa 15, 85-631 Bydgoszcz

NFZ
United Registrar of Systems
Unia Europejska

Aktualności

03.03.2020
Klinika OFTALMIKA w akcji „Polscy okuliści kontra jaskra” – bezpłatne badania

Klinika Okulistyczna OFTALMIKA po raz kolejny dołącza do akcji „Polscy okuliści kontra jaskra”, którą organizuje Polskie Towarzystwo Okulistyczne (PTO) w dniach 8–14 marca.

 

Jaskra to cichy zabójca wzroku. W naszym kraju choroba ta może dotyczyć 800 tys. osób różnej płci i w różnym wieku, przy czym tylko połowa z nich została zdiagnozowana. Aż w 90 proc. przypadków jaskra przebiega bez widocznych objawów i tylko regularne badania mogą pomóc ocalić wzrok. Warto pamiętać, że każdy z nas powinien przejść pełne badanie okulistyczne raz w roku, a osoby z grupy ryzyka nawet raz na pół roku.

 

Nasi specjaliści będą przeprowadzać bezpłatne badania pacjentów w kierunku jaskry 9 marca, w godz. 15.00‒16.40 (prof. dr hab. med. Jakub Kałużny) oraz 13 marca, w godz. 9.45-11.15 (lek. med. Przemysław Zabel).

 

Na bezpłatne badania mogą rejestrować się osoby, które nie odwiedziły okulisty przez ostatni rok i nie są chore na jaskrę. Ze względu na duże zainteresowanie badaniami konieczna jest rejestracja pod numerem tel.: 52 370 20 02.

 

W dniu 7 marca w ramach Tygodnia Jaskry w Warszawie odbędzie się IV Polskie Forum Jaskry, podczas którego zostaną poruszone aktualne tematy związane z jaskrą. Z prezentacją dotyczącą angiografii OCT w diagnostyce jaskry wystąpi prof. dr. hab. med. Jakub Kałużny.

 

Więcej informacji o tegorocznej edycji akcji PTO: http://tydzienjaskry.pl/.


Zdjęcie: