Lista oczekujących na zabieg refundowany przez NFZ

Uprawnienia specjalne

RODO

Ochrona danych osobowych

Nasz fanpage!

Zobacz nasze filmy

Klinika Okulistyczna OFTALMIKA

ul. Modrzewiowa 15, 85-631 Bydgoszcz

NFZ
United Registrar of Systems
Unia Europejska

Aktualności

03.03.2017
Dołącz do akcji „Polscy okuliści kontra jaskra” w Klinice Okulistycznej OFLTAMIKA w Bydgoszczy 18 marca 2017 r. – bezpłatne badania przesiewowe

Z przyjemnością informujemy, że Klinika Okulistyczna OFTALMIKA w Bydgoszczy dołączyła do akcji „Polscy okuliści kontra jaskra”, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne w związku ze Światowym Tygodniem Jaskry. 

W sobotę, 18 marca 2017 r., zapraszamy do Kliniki Okulistycznej OFTALMIKA naszych pacjentów, którzy nie byli od roku na badaniach kontrolnych i nie mają zdiagnozowanej jaskry, na bezpłatne badania przesiewowe.

 

Jaskra powoduje powolne i nieodwracalne uszkodzenie nerwu wzrokowego. Konsekwencją jest pogorszenie widzenia, na początku mało zauważalne, które z czasem może doprowadzić do całkowitej ślepoty.

 

W Polsce choruje na jaskrę 800 tys. osób, ale zaledwie 65 tys. z nich jest świadomych swej choroby. W społeczeństwie istnieje błędne przekonanie, że musi ona dawać objawy i jest chorobą podeszłego wieku. Trzeba pamiętać, że w większości przypadków nie ma wyraźnych symptomów, a jedyną metodą wykrycia jaskry jest badanie okulistyczne.

 

Zachęcamy wszystkich pacjentów do kontroli co 6-12 miesięcy, szczególnie gdy w rodzinie występują przypadki zachorowania na jaskrę. Gorąco zachęcamy do przeprowadzenia badań przesiewowych. To szansa na uratowanie wzroku.

 

Konieczna wcześniejsza rezerwacja telefoniczna pod numerem 52 370 20 02.

 

Więcej informacji o jaskrze TU

Zdjęcie: