Lista oczekujących na zabieg refundowany przez NFZ

Uprawnienia specjalne

RODO

Ochrona danych osobowych

Nasz fanpage!

Zobacz nasze filmy

Klinika Okulistyczna OFTALMIKA

ul. Modrzewiowa 15, 85-631 Bydgoszcz

NFZ
United Registrar of Systems
Unia Europejska

Aktualności

30.08.2016
III Konferencja Naukowo-Szkoleniowa OCT w Okulistyce organizowana przez OFTALMIKĘ

W dniach 23 i 24 września, w Bydgoszczy w Opera Nova, odbyła się III Konferencja Naukowo – Szkoleniowa OCT. Okuliści poruszali temat zastosowania metody tomografii OCT w diagnostyce chorób plamki, a także OCT w jaskrze  i w chorobach przedniego odcinka oka.

 

- Tomografia OCT pojawiła się na początku tego wieku, ale rozwinęła się tak szybko, że w tej chwili, każdy okulista zajmujący się chorobami siatkówki musi mieć w gabinecie aparat do SOCT. Warto dodać, że pierwsze komercyjne urządzenie stworzyli Polacy, a  bydgoska klinika okulistyczna Oftalmika miała swój wkład w ten projekt - współpracowaliśmy z fizykami, a potem testowaliśmy poszczególne prototypy. To nieoceniony sposób badania okulistycznego. Trudno sobie wyobrazić okulistykę bez tego badania, mówi– Prof. dr hab. Józef Kałużny z Kliniki Okulistycznej OFTALMIKA, która była organizatorem wrześniowej konferencji.

 

Jednym  z głównych tematów konferencji była niezwykle dynamicznie rozwijająca się technika angioOCT pozwalająca uwidocznić naczynia siatkówki oka. Podczas wykładów, polskim okulistom zaprezentowane zostały również ciekawe przypadki w diagnostyce i leczeniu chorób oczu, które zgłosić mógł każdy uczestnik konferencji.

 

Wśród uczestników i wykładowców, oprócz plejady polskich specjalistów, pojawiły się również goście z zagranicy: profesor George Asimellis, Ph.D. (USA), profesor Bruno Lumbroso i Luca Di Antonio MD, PhD (Włochy), Doctor João Pedro Marques MD, MSc (Portugalia).

 

OCT - optyczna koherentna tomografia, jest najbardziej nowoczesną metodą diagnostyki oka. Pozwala na bezinwazyjne i bezbolesne wykrycie wielu chorób, na przykład jaskry, zwyrodnienia plamki związanej z wiekiem (ADM), czy nowotworu oka.

 

Organizatorem konferencji była bydgoska Klinika Okulistyczna OFTALMIKA specjalizująca się w nowoczesnych operacjach wzroku i zaawansowanej  technologii laserowej.

 

Więcej informacji www.oct2016.icongress.pl