Lista oczekujących na zabieg refundowany przez NFZ

Uprawnienia specjalne

RODO

Ochrona danych osobowych

Nasz fanpage!

Zobacz nasze filmy

Klinika Okulistyczna OFTALMIKA

ul. Modrzewiowa 15, 85-631 Bydgoszcz

NFZ
United Registrar of Systems
Unia Europejska

 

NOWOŚĆ - Laser femtosekundowy nowej generacji FEMTO LDV Z8 firmy Ziemer

 

Femtoemulsyfikacja w zabiegach zaćmy
 

Laser FEMTO LDV Z8 szwajcarskiej firmy Ziemer to jedyny laser femtosekundowy stosowany w mikrochirurgii okulistycznej, który cechuje się niską energią pojedynczego impulsu i wysoką częstotliwością. Najwyższa precyzja lasera FEMTO LDV Z8 pozwala na osiąganie doskonałych efektów operacji wzroku, w sposób całkowicie bezpieczny i bezbolesny dla pacjentów.

 
 

Technologia 3D FemtoLASIK

Laser femtosekundowy nowej generacji FEMTO LDV Z8 firmy Ziemer
Całkowicie nowa, zaawansowana technologia 3D FemtoLASIK polega na projektowaniu i wytwarzaniu wyjątkowo cienkich cięć laserowych w przestrzeni trójwymiarowej (3D) przy zużyciu do 10 razy mniejszej energii niż w przypadku zastosowania tradycyjnego lasera femtosekundowego.
 
Dzięki mikroskopijnej dokładności krawędzie tworzonego płatka są idealnie równe i gładkie, co skutkuje lepszymi wynikami pooperacyjnymi. Pacjenci uzyskują dobre widzenie już kilka godzin po zabiegu, a proces gojenia przebiega bardzo szybko.
 

 

Femtofakoemulsyfikacja zaćmy

Procedura usunięcia zaćmy z zastosowaniem lasera femtosekundowego (ang. femtosecond  laser assisted cataract surgery, FLACS), zwana również femtofakoemulsyfikacją, stosowana jest od niedawna podczas operacji usunięcia zaćmy i jest nazywana technologią przyszłości. 

Operację za pomocą lasera femtosekundowego można porównać do chirurgii robotycznej – jej znaczna część zostaje wykonana w sposób automatyczny, bez udziału chirurga. Laser wykonuje cięcia w rogówce, otwór w torebce przedniej (kapsuloreksję) oraz fragmentację jądra soczewki. W dalszej części operacji chirurg usuwa fragmenty jądra i wszczepia sztuczną soczewkę.

 

Niedawno chirurgia zaćmy została zrewolucjonizowana przez wprowadzenie do użytku lasera femtosekundowego FEMTO LDV Z8 szwajcarskiej firmy Ziemer, który cechuje się niską energią pojedynczego impulsu i wysoką częstotliwością. Laser ten umożliwia jeszcze bardziej precyzyjną i dokładną procedurę usunięcia zaćmy przy 10-krotnie mniejszym zużyciu energii.

 

Bydgoszcz jest drugim po Warszawie miastem, w którym wykonuje się operacje zaćmy metodą femtofakoemulsyfikacji, a OFTALMIKA pierwszym ośrodkiem w Polsce stosującym nowoczesny laser femtosekundowy FEMTO LDV Z8 szwajcarskiej firmy Ziemer. To prawdziwa rewolucja w chirurgii zaćmy, gwarantująca szybszą poprawę ostrości wzroku i szybszy proces rekonwalescencji.

 

Zalety procedury usunięcia zaćmy laserem LDV Z8:

 

  • - wyjątkowa delikatność i bezpieczeństwo dzięki wykorzystaniu niskiej energii impulsu
  • - brak komplikacji związanych z mechanicznym nacięciem rogówki
  • - mniejszy uraz dla komórek śródbłonka rogówki
  • - szybszy proces gojenia
  • - szybsza poprawa ostrości wzroku
  • - lepsza centracja sztucznej soczewki

 

 

 Zespół OFTALMIKI i przedstawiciele firmy Ziemer po wykonaniu pierwszych zabiegów laserem femtosekundowym FEMTO LDV Z8